COCONUT newsletter => zapisz się tutaj


Chcesz zamówić coś szczególnego?

Dostosowujemy się do fantazji naszych klientów. Wykonujemy obrączki na każdy rozmiar, dopasujemy biżuterię do Twoich potrzeb, skontaktuj się z nami:

E-mail: coconutjewellery@gmail.com

Telefon: 600-434-878

Pracownia OZ: Warszawa, ul. Łowicka 54, Mokotów (prosimy o umówienie terminu spotkania przed przyjazdem):


img_maps.jpg
 

Jak powstała marka COCONUT?

Zaczęło się od przypadkowego spotkania naszej trójki, każde z nas zajmowało się trochę czymś innym, ale odkryliśmy, że mamy wiele punktów stycznych. Spontanicznie podjęliśmy decyzję, że chcemy robić coś razem, stąd Coconut, tak po prostu. Pracownię na warszawskim Mokotowie okupujemy często wszyscy razem, ale równie często oddzielnie.

Jest nas trójka, Marlena, Tomek i Olga. Każde z nas robi swoje, chociaż mamy nadzieję, że cały wachlarz naszych wytworów jakoś współgra ze sobą konsekwentnie. Marlena jest specjalistką od minerałów, pasjonatką kryształów górskich, natury i surowych darów Ziemi – nasze magiczne wisiory i kolczyki z kamieniami to jej sprawka. Tomek jest historykiem sztuki, robi zdjęcia, opiekuje się stroną itp. Olga „rzeźbi” w srebrze, wycina, lutuje, nasze obrączki SLIM to jej pomysł.

Inspiruje nas wszystko, inspirujemy siebie nawzajem, czerpiemy z otoczenia, natury, folkloru, popkultury. Przede wszystkim staramy się myśleć, jak nasz potencjalny klient – czego oczekuje, co jest modne, co chce się po prostu mieć i nosić. Dlatego jesteśmy bardzo elastyczni, robimy masę rzeczy na zamówienie, zmieniamy i dopasowujemy do klienta, poszerzamy i zwężamy...

Zdecydowanie naszym bestsellerem są obrączki SLIM tzw. stacking rings, oraz grubsze obrączki UNEVEN. Wykonujemy każdy rozmiar, nawet najbardziej nietypowy, stąd najwięcej zamówień mamy na rozmiary bardzo maleńkie i bardzo duże. Najmniej robimy standardowych rozmiarów, tych w środku tabeli. Mamy kilka doświadczeń z firmami jubilerskimi, które odmawiały wykonania obrączek na nietypowe, tj. grubsze albo bardzo szczupłe palce, stąd pomysł, aby robić każdy możliwy rozmiar. Dla jubilera to żaden problem, w końcu robi się często bardzo małe detale albo duże elementy. Nasze obrączki są raczej awangardową formą na ślub, ale bardzo wiele par zamawiało u nas srebrne obrączki właśnie na tę okazję. Natomiast stacking rings często noszone są na przegubach palców, w różnych zestawach po kilka albo kilkanaście sztuk, w stylu boho.

Nasze klientki są różne, tak jak różne są nasze produkty. Obrączki SLIM zamawiają Panie w bardzo różnym wieku, UNEVEN często parami, na ślub lub inne okazje, na rocznice. Srebro jest wielokrotnie tańsze od złotych czy platynowych obrączek, my robimy je stosunkowo szybko i często pewnie te dwa elementy mają znaczenie. Ręcznie wykonane wisiory z kryształem kupują jeszcze inne osoby, wisiorki ze zwierzakami jeszcze inne, a więc gdyby z naszych produktów próbować stworzyć profil klienta – to byłby bardzo złożony :)


Numer PIN : 7cca